Вторник, 18.06.2019, 23:53
Краснодонський
промислово-економічний
коледж
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Форма входа
Поиск
Полезные сайты


День української писемності та мови
в промислово-економічному коледжі

Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтись, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Напередодні свята Дня української писемності та мови, яке відзначають 9 листопада, у Краснодонському промислово-економічному коледжі пройшов виступ агітбригади під гаслом - «Мова – духовний скарб нації». До складу агітбригади увійшли студенти ІІ курсу Леонтьєв Віталій, Бойко Надія, Тараріна Вікторія, Черкун Влад, Горбуля Дар’я. Слід зазначити, що не тільки учасники агітбригади, а й всі студенти КраПЕКу виступають за відродження величі і багатства рідної мови. Бо в нашому коледжі навчаються молоді люди з активною громадянською позицією, які бажають отримати добру освіту, намагаються розвинути свій талант, здібності, творчій потенціал, займаються благодійністю, підкорюють вершини спорту… А без знання рідної мови це просто не можливо.

Учасники агітбригади ознайомили слухачів з історією свята День української писемності та мови, яке було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році, нагадали історію розвитку української мови. Особливу увагу у виступі було приділено основоположнику сучасної української літературної мови Т.Г. Шевченку, 200-річчя якого ми святкуємо в наступному році.

Наприкінці виступу Горбуля Дар’я прочитала поезію Д. Білоуса

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній вимовляється,
Все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
Тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова - основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0